Kam povedou tvé další kroky?
-->O mně (Já, já, já jenom já); -->Blog (vše o tomto skromném bločku); -->Můj deník(vítejte v mé realitě); -->Básně (aneb zrodilo se v mysli šílence); -->Povídky (místo pro ty, kteří si rádi počtou); -->Kresby (aneb jak to vidí mé oči);-->Fotky(mé fotky všeho druhu) 
-->Články
(články převážně na různá témata týdne); -->Mé zážitky (pro někoho děsivé, ale pro mě chléb můj každodenní);
-->Zaujalo mě (co mě zaujalo ať už v pozitivním či v negativním smyslu);-->Odpad (to co nelze zařadit)

Fantasy...Celý můj život je fantasy! No a co? :)

24. října 2010 v 16:45 | Wednesday |  Články
Téma tohoto týdne mě přivedlo k zamyšlení. Fantasy...Lidé čím dál víc kupují fantasy knihy, utíkají do svého vlastního fantasy světa, dívají se na fantasy filmy, vymýšlejí fantasy příběhy...A já se prostě neudržela a musela si položit otázku: Proč? Proč lidé nezůstanou stát nohama pevně na zemi a nezapomenou na všechny ty "vymyšlené" kraviny? Já vám, lidičky, řeknu proč. Možná se vám můj názor nebude líbit, ale fakt je ten, že celý tento svět jde pěkně do zakulacených, zadních částí našich těl a to je nezvratný fakt. Každého v dnešní době zajímají jen peníze, vzdělání, kariéra. My jsme pod vlivem společnosti a podléháme jejímu nátlaku. MUSÍME se také zajímat o tyto pomíjivé blbosti, které nám přivádí tolik stresu a tím i tolik nemocí, protože jsme v područí společnosti, ze kterého se nejde jen tak vymanit. Řeknu vám, že když jdu po ulici nebo třeba i když jedu v autobuse a slyším o čem si ti lidi dneska povídají tak se mi dělá pěkně blbě! Hloubka myšlenek většiny naznačuje, že nejsme společnost inteligentních tvorů na vrcholu potravního řetězce, ale že jsme společnost pouhých poučených blbců. Samozřejmě, někdy si všímám i sama na sobě že nejsem o moc jiná. Ale vězte, že kdyby na mě nepůsobila společnost, tak bych taková nebyla ani trochu! Není tedy divu, že je víc takových jako jsem já, co se jim dělá blivno z dnešního světa a raději si vytvoří svůj vlastní svět, kde dobro vítězí nad zlem, kde je vše jiné. Hezké. Tak jak my si to představujem. Proč taky zůstávat nohama na této zemi, když Země v našich hlavách jsou daleko lepší? Můžeme tam být kým chceme - superhrdinou, modelkou, upírem, vlkodlakem, vílou, princeznou...A nepotřebujeme k tomu žádné vzdělání, kariéru ani peníze. Stačí nám k tomu to, jací ve skutečnosti jsme uvnitř. Tímto faktem se ale společnost zapomněla řídit a vypadá to, že na tento fakt zapomněla úplně. Někteří zkažení lidé vypadají jako Šípkové Růženky co čekají až je někdo vzbudí, ale já vám říkám, lidi, vás nikdo nevzbudí! Proberte se sami! Podívejte se, kolik jste už stihli napáchat zla! Takže tím se nám společnost rozdělila do dvou skupin - Šípkové Růženky a fantasy snílky. Ovšem těžko říct, kdo je víc mimo, jestli člověk, co měl ve škole pětky a je popelářem, ale ví, o čem život je, nebo člověk, co měl jedničky, je z něj politik a žije si ve světě zkreslených hodnot a o životě neví skoro nic! Názor si na to udělejte každý sám, já nikomu svůj názor nevnucuji. Ale vězte, že jsem už měla možnost stát jak na straně Růženek, tak na straně snílků a měla jsem šanci dobře poznat obě strany. A i přes to jsem si vybrala svět snílků. Volba je na vás, jaký svět si vyberete vy, ale řeknu vám, že kdyby byl tento svět reality tak bezproblémový a skvělý a všichni byli tak se vším spokojení a inteligentní, nikdy by neexistovali světy snílků a musíte uznat, že na tom něco bude...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lily Addams Lily Addams | Web | 24. října 2010 v 22:02 | Reagovat

Dobrý článek :-) Jo svět směřuje do...zadní části těla....

2 Eva Eva | E-mail | 24. ledna 2011 v 0:52 | Reagovat

Ahoj, náhodou jsem narazila na tvůj článek a musím s tebou souhlasit. Společnost nás hrozně ovlivňuje a mě vadí hlavně naše republika, a dnešní doba. CO si budeme nalhávat politici jsou idioti a jen všechno pokazí. Já začala unikat k fantasy před 7 lety. Tím, že jsem začala psát, i když dosud jsem pořádný fantasy příběh nedokončila, pracuje se na tom. Lidé prostě utíkají a doufám, že až dostuduji bude tu více inteligentních lidí a snad vytvoříme elitu, možná plané naděje. Ale fantasy je prostě skvělé :-)

3 Christine.blog Christine.blog | Web | 26. února 2011 v 13:17 | Reagovat

Povedený článek, lidi potřebujou odreagovat se od normálního světa a fantasy knihy, popřípadě příběhy, jsou úchvatnou, nezbytnou součástí každého z nás. Kdo občas nesní ...?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama